ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Α.Σ.ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ –ΤΜΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ- ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΛΑΡΙΣΑ 30-31/7/2016
Με τον καλύτερο τρόπο για τον σύλλογό μας έκλεισε αγωνιστικά η αθλητική χρονιά με τις μεγάλες επιτυχίες των αθλητών μας και στο....

τελευταίο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των Νέων Ανδρών και Γυναικών στην Λάρισα το Σ/Κ 30-31/7/2016
Ο Τάσος Δαμίρης  είναι 1ος Πανελληνιονίκης και Πρωταθλητής Ελλάδας  στα 200μ. με επίδοση 21΄΄88,  2ος Πανελληνιονίκης στα 100μ. με επίδοση 10.87, μόλις ένα εκατοστό του δευτερολέπτου από τον πρώτο νικητή - για λίγο δεν έκανε το ¨ντάμπλ¨.
Τρέμπλ όμως στα μετάλλιο για τον πρωταθλητή μας που μαζί με τους Γιάννη Ζαχαρία, Γιώργο Τσιρούλη και Γιώργο Λεκκό ανέβηκαν στο δεύτερο (2ο ) σκαλί του βάθρου και κέρδισαν το ασημένιο μετάλιο,  στην σκυταλοδρομία 4χ100μ. με επίδοση 42.08.
Και δεν τελειώσαμε εδώ! Πανελληνιονίκες είχαμε όμως και στα 3.000μ. με φυσικά εμπόδια   όπου ο Γιώργος Μούκας με επίδοση 9΄46΄΄6 κατετάγη στην 4η θέση του τελικού - ενώ ανήκει στην μικρότερη ηλικιακή κατηγορία, όπως και ο Κυριάκος Σκάρπας που κατέλαβε την  4η θέση στον τελικό των 400μ. με εμπόδια και επίδοση 56΄΄43.
Πανελληνιονίκης και η Ιωάννα  Καμπαδέλη στα 100μ. με εμπόδια  όπου για πρώτη φορά στο αγώνισμα και με πολύ καλή εμφάνιση κατέλαβε την 6η πανελλήνια θέση στον τελικό με επίδοση 15΄΄41.
Ο Γιώργος Μούκας  αγωνίστηκε και στα 5.000μ. και τερμάτισε σε χρόνο 16΄07΄΄12 που του έδωσε την 9η θέση!
Στον τελικό αγωνίστηκε και ο Γιάννης Ζαχαρίας στα 100μ. όπου κατέλαβε την 10η θέση στην τελική κατάταξη με επίδοση 11΄΄30, αν και ανήκει στην μικρότερη ηλικιακή κατηγορία, ενώ ο Γιώργος Λεκκός στα 200μ. κατετάγη 10ος στον τελικό με επίδοση 22΄΄64.   Στον τελικό 100μ. γυναικών αγωνίστηκε και η μαχητική Κωνσταντίνα Θεοδοσιάδη που με επίδοση 13΄΄29 κατέλαβε την 16η θέση.
Στις υπόλοιπες συμμετοχές των αθλητών μας στα 100μ. Τσιρούλης Γιώργος 11΄΄67, Βαρβάρα Ευαγγελία 13΄΄30, Τσιρούλη Μαρίνα 13΄΄76 και στα 200μ. Τσιρούλης Γιώργος 23΄΄39.
Οι επιτυχίες όμως δεν σταματάνε εδώ αφού με τις επιδόσεις τους και τις θέσεις που κατέλαβαν οι 6 αθλητές μας, έφεραν τον Σύλλογό μας  στην δεύτερη θέση στην Ελλάδα!! στην βαθμολογία της κατηγορίας των Νέων Ανδρών αφού έφτασαν τους 80 βαθμούς.

Πολλά  συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες μας και φυσικά στους άξιους προπονητές μας Σίμο Μπαρδή και Κώστα Κοκορέτση.