Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

ΧΟΛΑΡΓΙΩΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΠΡΕΨΑΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΒΟΥΝΟΥ "ΥΜΗΤΤΟΣ 2015"! ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ...

Πολλοί αθλητές από όσους συμμετείχαν στον δρόμο βουνού "Υμηττός 2015" ήταν Χολαργιώτες και γυμνάζονται σχεδόν καθημερινά στο γήπεδο του Τσακού. Όχι μόνο συμμετείχαν αλλά και διακρίθηκαν. Δείτε τους...

Ο Άγγελος Ζήσης πρέπει να είναι ο καλύτερος αθλητής μεγάλων αποστάσεων στον Χολαργό. Οι επιτυχίες του αυτό δείχνουν. Εδώ τον βλέπουμε ...ξεκούραστο στον πρόσφατο Μαραθώνιο της Αθήνας
Άγγελος Ζήσης. Φανταστικός για μια ακόμη φορά. Με χρόνο 1.39.15' ολοκλήρωσε την προσπάθειά στου στον επίπονο αγώνα των 21 Κm στον Υμηττό. Τερμάτισε στην 28η θέση στη γενική κατάταξη
Πέτρος Δρόσος. Με ελάχιστες προπονήσεις, έδειξε και πάλι πόσο σπουδαίος αθλητής είναι. Τερμάτισε σε χρόνο 1.42.24' . Ο Πέτρος κατετάγη 39ος στη γενική κατάταξη.
Ο Γιάννης Κεχρής επέστρεψε δριμύτερος στους γώνες μεγάλων αποστάσεων. Τερμάτισε στην 117 θέση της γενικής κατάταξης με χρόνο 1.54.37'

Ο Πέτρος Δρόσος αμέσως μετά τον τερματισμό του φωτογραφίζεται με τον εκδότη της εφημερίδας Μάκη Βραχιολίδη και τον υπερ-μαραθωνοδρόμο Παύλο Μπασδέκη ο οποίος δεν έτρεξε (για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια) τον συγκεκριμένο αγώνα

Μυρσίνη Κολυφά. Η πρώτη απ'όλες τις γυναίκες που συμμετείχαν στον αγώνα, ήταν Χολαργιώτισσα, Η Κολυφά Μυρσίνη παραμένει εδώ και χρόνια η καλύτερη στον Χολαργό. Τερμάτισε σε χρόνο 1.44.34'. Την βλέπουμε στην φωτογραφία πάνω στο βάθρο έχοντας δίπλα της τον γιο της και τις συναθλήτριές της που πήραν τα άλλα δύο μετάλλια από τον Δήμαρχο Ηλία Αποστολόπουλο.

Γιάννης Κεχρής: Ο αθλητής Κεχρής επέστρεψε στους αγώνες δυνατός και με καλούς χρόνους. Έγινε πάλι ο ακατάβλητος αθλητής που φέρενει καλούς χρόνους. Τερμάτισε τον αγώνα σε 1.44.37' αφήνοντας πίσω του τον αδελφό του Σταύρο ο οποίος επίσης είναι καλός αθλητής. Ο Σταύρος Κεχρής ολοκλήρωσε την προσπάθειά του σε χρόνο. 2.04.58' .
Ο Θοδωρής Αστερής μπορεί να είναι κάτοικος Αγίας Παρασκευής ωστόσο προπονείται σχεδόν καθημερινά στο νταμάρι, στο δημοτικό γήπεδο του Χολαργού. Τερμάτισε τον δρόμο βουνού "Υμηττός 2015" σε χρόνο 2.10.30'. Το σημαντικό είναι ότι κέρδισε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία του (65-69 ετών). Δείτε τον σε παλαιότερο Μαραθώνιο να τρέχει συνοδεία με τυφλό αθλητή. Ο Θεόδωρος Αστεής είναι υπόδειγμα αθλητού και ανθρώπου.