Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟYΣ ΧΟΛΑΡΓΙΩΤΕΣ ΓΙΑΝΝΗ ΚΕΧΡΗ, ΑΓΓΕΛΟ ΖΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΥΛΟ ΜΠΑΣΔΕΚΗ ΣΤΟΥΣ ΧΘΕΣΙΝΟΥΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΣ!!!

Εκπληκτικό! Τρεις Χολαργιώτες διέπρεψαν στους χθεσινούς μαραθώνιους δρόμους που έλαβαν χώρα στην Αρχαία Ολυμπία και στην Καλαμάτα. Ο Άγγελος Ζήσης ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής μια και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην γενική κατάταξη, τερματίζοντας σε χρόνο 3 ώρες και 32 λεπτά. Ένας αγώνας εξαιρετικά...

δύσκολος, αφού στη διαδρομή του περιλάμβανε αρκετές ανηφόρες. Δείτε και το βίντεο που έχει ανεβάσει στο προφίλ του, από τον τερματισμό του.
Ο Γιάννης Κεχρής ήρθε τρίτος στην κατηγορία 50+ με χρόνο 3 ώρες και 40 λεπτά!
Αλλά και ο Παύλος Μπασδέκης πήρε ένα ακόμη μετάλλιο από τα δεκάδες που έχει κατακτήσει στην αθλητική του καριέρα: ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία του (65-69 ετών)!

Μπράβο σε όλους τους αθλητές μας. Είναι ήρωες!